Държавно първенство по йога

XX II ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО ЙОГА

22б

XX II  ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО ЙОГА се проведе на 1-2  юли 2017 г.,  гр. ПЛЕВЕН, Спортна зала „Спартак“, ул. „Кала тепе“.  Първенството се проведе в присъствието на Председателя на БФЙ – Вера Захариева. Съдийският състав на първенството бе определен от Съдийската колегия на БФЙ, както следва: главен съдия – Илияна Захариева, съдии – Виолетка Димитроваи Петя Карагьозова.

Архивът от документацията за първенството е на разположение в  София, където се съхраняват всички документи свързани с дейността на съдиите.

Организатори: Българска федерация по йога, йога-клуб „Лотос“.

Участници:
СК „Вяра“ – София
Клуб „Изида“ Свиленград
Клуб „Йога“ – В. Търново
Клуб „Лотос“ – Плевен
Клуб „Пракрити“ – В. Търново
Клуб „Усмихнато цвете“ Казанлък
Клуб „Ришикеш“ – София
Клуб „Ом“ – Сливен

Състезанието протече със следната програма:

ПРОГРАМА
1.07.2017 г. – събота

11:00 – 11:30 ч. – Регистрация на състезателите.
12:00 ч. – Тържествено откриване на 22-то Държавно първенство по йога
– Приветствена реч от председателя на БФЙ – Вера Захариева
– Демонстрация на домакините от йога клуб „Лотос“
12:15 ч. – Започва представянето на стил –„Съчетание от асани“
Първа възрастова група – 8-12 години в следния ред: първо – момичета, след тях – момчета. Всички възрастови групи се явяват в последователност – жени, мъже, като се спазва редът по списъка.
15:00 ч. – Явяване на състезателите с равни резултати за класиране от първо до трето място.
15:15 ч. – Демонстрация на йога клуб „ОМ“ – Сливен
15.20 ч. – Демонстрация на клуб „Вяра“ – София
15.30 ч. – Награждаване на възрастовите групи в стил „Съчетание на асани“
16.30 ч. – Започва представянето на стил „Асани“
Първа възрастова група – 8 -12 години в следния ред: първо – момичета, след тях – момчета. Всички възрастови групи се явяват в последователност – жени, мъже, като се спазва редът по списъка.
18:30 ч. – Явяване на състезателите с равни резултати за класиране от първо до трето място.
Обявяване на състезателите от първо до трето място, които ще участват на следващия ден и в двата стила.
19:30 ч. – Закриване на първия ден от ДП2 юли 2017 г.

АБСОЛЮТЕН ШАМПИОНАТ
Откриване на Абсолютен шампионат 2017 – демонстрация на клуб „Изида“ от СвиленградЗапочва представянето на стил –„Изпълнение на Асана“
11:00ч. – Почивка и демонстрация на клуб „Лотос, Плевен“
11.30 ч. – Започва представянето на стил -„Съчетание на асани“
14:00 ч. – Почивка
14.15 ч. – Явяване на състезателите с равни резултати за класиране от първо до трето място
14:30 ч. – Демонстрация на клуб „Ом Шанти“ – акро йога в изпълнение на Елица Йоргова
15:00 ч. – Тържествено награждаване на класираните състезатели в двата стила и излъчване на Абсолютни шампиони на България.

ДОПЪЛНИТЕЛНИ НАГРАДИ
Диплом за най-атрактивно изпълнение;
Диплом за най-артистично изпълнение;
Диплом за най-сложно съчетание;
Награди за групови представяния на клубовете.

16:00 ч. – Закриване на 22-то Държавно първенство по йога.

2. Пред техническата комисия в лицето на Вера Захариева, Мария Кърчева и Ангелина Ангелова бяха прадставени документите на всички състезатели по клубове, които съдържат:
1. Състезателна карта
2. Молба за участие
3. Медицинска бележка
4. Платена такса

3. Избраните  от съдиите за това състезание асани бяха следните:
I тур  в стил „АСАНИ“

– Garudasana
–  Padmasana
– Bakasana
– Padahastasana
– Bhujangasana
– Parivrtta Trikonasana
– Kapalbhati

II тур – пози с повишена трудност в стил „АСАНИ“
1 Равновесни                      – Utthita Hasta Padangusthasana
2 С кръстосани крака     – риба в padmasana
3 Силово-балансиращи  – Titibhasaha
4 Навеждащи се напред – Кraunchasana
5 Обърнати                       – Shirshasana
6 Огъващи назад             – Chakrasana
7 Усукващи                        – Marichyasana 3
8 Udiyana Bandha

I тур в стил „СЪЧЕТАНИЕ“
Garudasana
Padmasana
Eka Hasta Bhujangasana
Paschimottanasana
Suptaconasana
Dhanurasana
Marichyasana 3
Udiyana Bandha

II тур  в стил „СЪЧЕТАНИЕ“
Същите асани, като те могат да са допълнят като преминат в по-сложния им вариант. Допълнителни точки се слагат за невербално поведение, артистичност, сложност, мудри и интересно преминаване от асана в асана.

4. КЛАСИРАНЕ по възрастови групи
Стил „СЪЧЕТАНИЕ НА АСАНИ“

Първа възрастова група (деца) – 8-12 г.

 Имена Клуб Място Точки
Радостина Лесева (6) СК „Вяра“ – София 1 9,3
Велислава Нунева (4) СК „Вяра“ – София 2 9
Лора Георгиева (2) СК „Вяра“ – София 3 8,6
Ирина Енчева СК „Вяра“ – София 4 7

Втора възрастова група – 13-17 г.

 Имена Клуб Място Точки
Мартина Шебин (6) СК „Вяра“ – София 1 12
Никол  Стоянова (6) клуб „Изида“ – Свиленград 1 12
Виктория Агапова (4) клуб „Ришикеш“ – София 2 10
Дема Чолакова (2) СК „Вяра“ – София 3 7,3

Четвърта възрастова група – 26-35 г.

 Имена Клуб Място Точки
Кристина Христова (6) клуб „Лотос“ – Плевен 1 12
Блага Бояджиева (4) СК „Вяра“ – София 2 10,3
Борислава Лечева (2) клуб „Йога“ – Велико Търново 3 9,6

Пета възрастова група 36-40 г.

Трите имена Клуб Място Точки
Мария Илиева (6) СК „Вяра“ – София 1 9,6

Шеста възрастова група – 41-50 г.

Трите имена Клуб Място Точки
Катя Керемиджян (6) СК „Вяра“ – София 1 10,6
Илияна Игликова (4) клуб „Йога“- Велико Търново 2 9,3
Искра Йорданова (2) клуб „Лотос“ –Плевен 3 8,6
Мъже: Милен Минчев (6) клуб „Усмихнато цвете“ – Казанлък 1 10,3

Седма възрастова група над 51 г.

Имена Клуб Място Точки
Росен Механджиев (6) СК „Вяра“ – София 1 7

Стил „АСАНА“

Първа възрастова група (деца) – 8-12 г.

Имена Клуб Място Точки
Гергана Шидерова (6) клуб „Изида“ – Свиленград 1 31,6
Паола Маладжикова (4) клуб „Лотос“ –Плевен 2 29
Виктория Чакова (2) СК „Вяра“ – София 3 26,6
Александра  Анева СК „Вяра“ – София 4 26
Алисия Желева клуб „Изида“ – Свиленград 5 25,3
Никол Николова клуб „Изида“ – Свиленград 5 25,3
Християна Стоилкова клуб „Изида“ – Свиленград 6 22,6
Велимира Пророкова СК „Вяра“ – София 7 20

Втора възрастова група – 13-17 г.

Имена Клуб Място Точки
Галя Кирова (6) клуб „Лотос“ – Плевен 1 31,6
Антоанета Колева (4) клуб „Изида“ – Свиленград 2 30,6
Дона Данкова (2) СК „Вяра“ – София 3 28
Марине Асланидзе клуб „Лотос“ –Плевен 4 26,6

Трета възрастова група – 18-25 г.

 Имена Клуб Място Точки
  1. Женя Георгиева (6)
клуб „Изида“ – Свиленград 1 29,3

Четвърта възрастова група – 26-35 г.

 Имена Клуб Място Точки
Милена Николова   (6) клуб „ОМ“ – Сливен 1 27

Пета възрастова група 36-40 г.

 Имена Клуб Място Точки
Силвия Вакинова (6) клуб „Лотос“ –Плевен 1 29,6
Стиляна Станкова (4) клуб „Усмихнато цвете“ – Казанлък 2 24,3
Христина Гроздева (2) клуб „Усмихнато цвете“ – Казанлък 3 24
Петя Баджева клуб „Усмихнато цвете“ – Казанлък 4 20,6

Мъже

 Имена Клуб Място Точки
Mъже: Димитър Йорданов (6) йога клуб „Пракрити“ – В. Търново 1 25,3

Шеста възрастова група – 41-51 г.

Трите имена Клуб Място Точки
Виолина Стоева (6) СК „Вяра“ – София 1 28,3
Снежана Стефанова (4) йога клуб „Пракрити“ – В. Търново 2 27,6
Маринела Беневрешка (2) клуб„ Лотос „ –Плевен 3 25
Валентина Василева клуб „Лотос“ – Плевен 4 24,6
Снежана Бакалова клуб „ОМ“ – Сливен 5 24

Седма възрастова група над 51 г.

Имена Клуб Място Точки
Гергана Демирева (6) клуб „Усмихнато цвете“ – Казанлък 1 21,6
Радка Гочева   (4) клуб „ОМ“ – Сливен 2 19,6

Абсолютен шампионат

Стил „СЪЧЕТАНИЕ НА АСАНИ“,

Младша възраст

Имена Клуб Място Точки
Никол  Стоянова (6) Клуб „Изида“ – Свиленград 1 36,3
Мартина Шебин (4) СК „Вяра“ – София 2 34,6
Велислава Нунева(2) СК „Вяра“ – София 3 31
Виктория Агапова Клуб „Ришикеш“ – София 4 30,6
Радостина Лесева СК „Вяра“ – София 5 25

Старша възраст

Имена Клуб Място Точки
Кристина Христова(6) Клуб „Лотос“ –Плевен 1 38
Блага Бояджиева (4) СК „Вяра“ – София 2 31,6
Мария Илиева (4) СК „Вяра“ – София 2 31,6
Катя Керемиджян (2) СК „Вяра“ – София 3 30
Илияна Игликова Клуб „Йога“- Велико Търново 4 28

Старша възраст мъже

Имена Клуб Място Точки
Милен Минчев    (6) Клуб „Усмихнато цвете“-Казанлък 1 33,3
Росен Механджиев (4) СК „Вяра“ – София 2 29

Абсолютен шампионат

Стил АСАНИ

Младша възраст

Имена Клуб Място Точки
Гергана Шидерова Клуб „Изида“ – Свиленград
Паола Маладжикова Клуб „Лотос“ – Плевен
Галя Кирова Клуб „Лотос“ – Плевен
Антоанета Колева Клуб „Изида“ – Свиленград
Женя Георгиева Клуб „Изида“ – Свиленград

Старша възраст

Имена Клуб Място Точки
Силвия Вакинова Клуб „Лотос“ – Плевен
Стиляна Станкова Клуб „Усмихнато цвете“ – Казанлък
Виолина Стоева СК „Вяра“ – София
Снежана Стефанова Йога клуб „Пракрити“ – В. Търново
Гергана Демирева Клуб „Усмихнато цвете“ – Казанлък

Старша възраст мъже

Имена Клуб Място Точки
Димитър Йорданов Йога клуб „Пракрити“ – В. Търново